questionswhere can i buy cheap gum?

vote-for7vote-against
vote-for4vote-against

I'd give serious thought before purchasing a massive amount of one flavor. I'd also skip Double Bubble and stick to the higher-quality stuff. The idea is to keep it appealing so as to not get bored of it and pick a sandwich instead. :-)

Honestly I think I'd stick to the convenience and variety that the check out line gives. One normal sized pack of gum has between 12-20 pieces and costs....$1.19? That should be enough for 2-3 days easily. One sandwich is as much as 5 packs of gum and it's about the same price as a big grab of chips. Both consumed in one sitting.

Also try mixing quality fruit into the mix.