deals3 cases of sheets energy strips - 360 energy…

vote-for6vote-against
vote-for1vote-against

Great deal. Just over $7/box. One 30 count box averages over $20 elsewhere online. In for 3 boxes.

vote-for1vote-against

Terrible deal. These are being offered at every major deal site online because they taste awful.

The commercials are the only selling point, because they're a set of "so bad it's funny" skits.

I'd avoid.

vote-for1vote-against

@seventy8: Yeah, I was concerned about that. Caffeine has a strong bitterness to it and I was wondering how they could pack enough strong masking flavors to cover it up incorporated in a thin, dissolving strip. Maybe any price may be too much if it tastes too awful to use. I work rotating shifts and am willing to try any form of convenient, legal, stimulant delivery product. Cheap enough for me to try though.

vote-for1vote-against

Still, if you could sell each pack for only $1. That would get you $90 back. I would buy, but I am going on deployment in less than 2 weeks. I'm afraid they wouldn't come in time. Otherwise, I would make a killing.

vote-for1vote-against

I bought some from this site for a little bit cheaper ($21-something for 3 cases incl. shipping vs. $23 for this deal). I've heard that they taste terrible but they are about the same price, maybe even a little cheaper than caffeine pills so they are probably a better value than that. If you treat them as pills, then it works well.

vote-for2vote-against

I'm a little late to the party on this one but I have to disagree @seventy8. They taste how you'd expect, a little bitter and strong tasting, but the tradeoff is that they work extremely well and the taste is gone pretty quickly. IMO they're much better tasting than most 5-Hour Energy and other similar "shot" products. Overall I think this is a great value. The mint flavor is best at masking the caffeine but the berry isn't so bad either.

vote-for1vote-against

I have to say, this is a great deal, they dont taste that bad and its a quick, cheap and efficient way to get that boost to get you though the day. To compare the price I paid $1 for a 4pk at my local dollar tree, you save like 68 bucks!