deals12-pack case of pepsi & mountain dew flavored lip…

vote-for44vote-against
vote-for2vote-against

12 lip balms retails for almost $50? nah...

vote-for0vote-against

That's only $4 each. My 4 year olds lip gloss costs like $5, so that sounds about right to me.

vote-for-1vote-against

If there were more Vanilla Pepsi ones, I'd buy this.. Or, if I could buy all Vanilla Pepsi ones..

vote-for3vote-against

When are they gonna make crystal clear pepsi lip balm.

vote-for5vote-against

@dmercer12679: I buy Burt's Bees lip balm which is all natural, and that is like, $3 a tube. Idk what your 4 year old uses, but $5 seems pretty steep.

vote-for0vote-against

My dentist gives away lip balm for free (one per visit). So I never have to worry about lip balm...of course it doesn't taste like soda so there's that.

vote-for1vote-against

You're misreading this. The Lip Balms are FREE, you just pay $4.99 to have them shipped to you.

vote-for1vote-against

@kllangellier: He's talking about lip gloss not lip balm. Two different things.

vote-for1vote-against

FYI these are awesome. they taste great and clear up chafing

vote-for1vote-against

would these be okay for my boys? 10 and 14? I think it's a great deal.

vote-for2vote-against

I had a mountain dew one before, and I ended up eating the whole stick.

vote-for2vote-against

@gweigel: I think most people are talking about the suggested retail of like, $48, it seems over estimated. At $48, it'd be $4 a tube, which is a bit unreasonable.

@dvshrt: I assumed they meant lip balm since this deal is for lip balm, not gloss. But either way, gloss would cost more than balm.

@mrsque: I think it'd be perfectly fine for them, especially if they like soda. :)